Ärilaen – Laenusumma kuni 100 000 €

Läti SMS laen. Isegi nende korrektne täitmine ja olemasolu aga ei garanteeri, et sa laenu lõpuks ikka ka saad. See aga vähendab oluliselt paberimajandust ja hilisemalt tekkida võivat aruandluse kohustust. Vaatame nüüd igat neist täpsemalt ja lähemalt.Alustava ettevõtte laen on tavaliselt päris paindlikel tingimustel antav laen ettevõttele, kes on alles oma äritegemise tee alguses. Mõningal juhul on suletud ka uksed liisingute saamise ees.Absoluutselt igasugune laen on täiendav lisakohustus, mis tuleb tagasi maksta suuremas mahus, kui seda enda kasutusse said. Olgu neist välja toodud kaks peamist.Esiteks asjaolu, et alustava ettevõtte laen on üsna riskantne välja anda. Teisel juhul aga tagastatakse laenuperioodi ajal jooksvalt igakuiseid intresse. On ju kinnisvara üldjuhul teistest tagatise võimalustest kõige kõrgema väärtusega.Ärilaenu tingimusedÄrilaenu saamise protsess ning taotlemine on suures osas sarnane tavapärastele eraisikute tarbimislaenudele. Esimesel juhul koosneb kuumakse põhiosast ja intressist ning on võrdsetes osades. Nii on laenud ettevõttele tavaliselt kalkuleeritud täpsemalt pidades silmas konkreetselt selle ettevõtte majandusnäitajaid ja muid olulisi numbreid. Põhiosa tagastatakse perioodi lõpus koos viimase kuumaksega.Krediidiliini puhul on võimalus kasutada rahalisi vahendeid nii osaliselt kui täismahus ettenähtud ajaperioodi jooksul. Näiteks ettevõtlusega alustamiseks ja sellega kaasnevate kulude katteks – osaühingu sissemakse ja kaupade, ruumide ning muu sarnase soetamine.Kui soov lisaraha järele on aga suurem, sobib selleks paremini ettevõtte laen, mis on garanteeritud tagatisega. Üks põhjus on kindlasti see, et kui soovitud laenusumma on suurem siis ärilaen kinnisvara tagatisel on parim võimalus selle saamiseks.. Suurpangad huvituksid meelsamini aga suuremaid laene väljastada end juba tõestanud ettevõtetele.Tagatiseta laenud eraisikutele on üsna tuntud laenutoode. See sobib väga hästi neile ettevõtetele, kes ei soovi kogu võimalikku neile pakutavat laenusummat kohe kasutusele võtta, vaid eelistavad kasutada saadud limiiti osade kaupa. Väiksemate summade puhul ei ole tihtipeale vajadus ka tagatise järele. Ka sel juhul, kui peaks tekkima laenuvõtjal makseraskusi.Ärilaen kinnisvara tagatiselÜks sagedasemaid tagatisi, mida laenusoovijad pakuvad ja laenufirmad meelsasti vastu võtavad, on kinnisvara.

Ärilaenud ja Suur Võrdlus 2019 - Leia Ärilaen Oma Ettevõttele!

.

Eripakkumine ettevõttele - Hüpoteeklaen

. Küll aga teatakse vähem, et ka ettevõtte laen võib olla teatud juhtudel ilma tagatiseta. Tagatiseks pakutud vara lisab laenufirmale kindlustunnet, et võetud kohustus ka kenasti kõik tagasi saab makstud. Laenukohustusi võid seejuures täita nii annuiteetgraafikuga kui bulletgraafikuga. Küll aga saab sellega ette üldise pildi laenu saamise nõuetest.Maksehäirete puudumine – maksehäireid ei tohi olla ei ettevõttel endal ega ka juhatuse liikmetel. Üsna levinud on see just alustava ettevõtte puhul.Laenuperiood – erinevad laenupakkujad väljastavad väga erineva perioodiga laene. Ei teata ju veel kuidas firmal hakkab konkurentsitihedas majandusolukorras minema, kuidas leitakse kliente, kui püsivad on sissetulekud ja paljud muud tegurid.Teiseks põhjuseks võib välja tuua selle, et väiksematel ettevõtetel on sageli laenusoov ka väiksem. Samamoodi ei saa laenu võtta, kui firmal on Maksu- ja Tolliameti andmete kohaselt kehtiv maksuvõlg.Käendus – väiksemate laenude puhul piisab juhatuse liikme käendusest.Suuremad laenud – kui laenusumma soov on suurem, soovitakse tagatise olemasolu. Sagedaseim neist on ärilaen kinnisvara tagatisel.Tagatise olemasolu võimaldab laenupakkujalt taotleda suuremaid summasid. Näiteks kui on ees ootamas mõni suurem projekt, mille tarbeks enda vahendeid ei jätku, kuid tänu millele võiks ettevõtte likviidsus tublisti paraneda. Igal laenufirmal on omad väikesed nüansid.

Bondora loans. Ärilaen – Laenusumma kuni 100 000 €. Seetõttu on ka laenu saamise peamised tingimused üpris sarnased. Enam levinud on sel juhul ärilaen kinnisvara tagatisel.OÜ ja AS – laenu taotlemiseks on üldiselt vajalik, et ettevõtte juriidiline vorm oleks osaühing või aktsiaselts. Füüsilisest isikust ettevõtted ehk FIE-d tavapäraselt laenu taotleda ei saa.Esitatavad dokumendid – laenu taotlemisel küsitakse üldjuhul ettevõtte viimase kvartali bilanssi ja kasumiaruannet. Täpne pakkumine tehakse aga pidades silmas laenu sooviva firma võimekust.Nii mõnegi laenuandja tootevalikust leiab tagatiseta ärilaenud, mis ei nõua laenusoovijalt hüpoteekide seadmist tagatiseks pakutavale varale. Mõningatel juhtudel küsitakse lisaks ka kinnisvara tagatist. Mitmed laenufirmad on sellised tagatiseta ärilaenud oma tootevalikusse ka võtnud.Ärilaen tagatiseta sobib siis, kui soovitud laen ettevõttele ei ole märkimisväärselt suur. Samas tuleb arvestada, et üldiselt soovitakse, et vähemalt üks juhatuse liige asuks laenu käendama.Praktika on aga näidanud, et suurpankades alustavale ettevõttele ülemäära heldelt laenu anda ei soovita. Eriti hea on see just väiksematele ettevõtetele, kus töötajaid on vähem, ja seega iga täiendav tööalane lisakohustus nõuab omaette aja võtmist niigi väärtusliku tööaja arvelt. See omakorda tagab aga sujuvama äritegevuse.Raha tagasimaksmise üheks võimalikuks allikaks võib siinkohal olla näiteks debitoorse võlgnevuse laekumine ja varade müük. Niisiis on see üks aega nõudev osa laenu saamiseks vähem vaja teha.Loomulikult ei ole alloleva tingimused lõplikud ning ei kehti kõikide laenupakkujate juures. Põhjuseid on siin mitmeid. Kui laenusumma ulatub aga juba suurematesse summadesse, võib mõni pakkuja küsida sinult ka äriplaani

Kommentit