Kiirlaen pangalingi kaudu

Credit Investi omanikku Fred Hälingut konkurentsiameti otsus ei üllatanud. “Ühispank on väga mõjuvõimas ettevõte. – Konkurentsiameti kolmanda järelevalveosakonna juhataja Sirje Pastaruse sõnul ei ole kiirlaenuettevõtetelt rohkem kaebusi pankade kohta laekunud.

Admiral Markets Eesti - Mida arvata neist? [Arvustus]

.. Laen.ee pakub laenu. Kiirlaen pangalingi kaudu. “Teiste pankadega ei tekkinud lepingute sõlmimisel mingisuguseid probleeme,” lisas Häling. SEB Eesti Ühispank teatas ametile, et pank on otsustanud, et uute SMS- ja kiirlaenu pakkujatega enam pangalingi kaupmehelepinguid ei sõlmita ning vabaneda püütakse ka juba olemasolevatest lepingutest. “Olen laenuäris olnud juba kolm aastat, SMS-laen on vaid viimase aja toode.” lausus ta. Osaühingud Credit Invest ja Placet Group kaebasid konkurentsiametile SEB Eesti Ühispanga peale, sest viimane keeldus kiirlaenufirmadega sõlmimast pangalingi kasutamise lepingut. Konkurentsiameti arvates on kõik muidugi õige. Nimelt paistab, et päris mitu SMS laenu pakkuma hakata soovivat firmat pole saanud võimalust kasutada oma klientide isikute kinnitamiseks SEB Eesti Ühispanga pangalingi teenust. Konkurentsiamet ei leidnud panga tegevuses midagi taunimisväärset. – Valitsus saatis oktoobri keskel riigikokku seaduseelnõu, millega kliendi tuvastamine muutub laenuandjatele kohustuslikuks. Konkurentsiamet seaduserikkumist ei leidnud ning esmaspäevase otsusega menetlus lõpetati. Tema hinnangul peab pank kiirlaenuettevõtteid oma konkurendiks ning üritab neid laenuturult välja ajada. See lubanuks kiirlaenufirmade klientidel ennast tuvastada ka U-Neti kaudu.

Konkurentsiameti otsust lugedes jäi kohati mulje, nagu oleksid selle kokku kirjutanud Ühispanga inimesed,” lausus Häling. “Näiteks ei saa kliendid oma laene interneti kaudu pikendada,” ütles ta.

Kodulaen kalkulaator - Laenud.EE

. Nüüd on siis käes aeg, kui pangad ise on asunud SMS laenu andmist piirama. Sama ettevõtte tegevjuht Valdis Kald leidis, et pank tekitab kahju omaenda klientidele. “Lepingu sõlmimine Ühispangaga oli teiste pankadega võrreldes keerulisem.” Hansapank jätkab peadirektor Priit Põldoja sõnul väikestele laenukontoritele autoriseerimisteenuse pakkumist. Seda siis läbi nende poolt võimalike mõjutusvahendite – oma teenuste. – Credit Investi omaniku Fred Hälingu sõnul ei sunni Ühispanga tegevus teda laenuäri lõpetama. Klientide osakaal, kes Ühispanga kaudu ennast autoriseerida soovivad, on tema hinnangul umbes kolmandik

Kommentit