Lihtsad nipid, kuidas jõulud ilma pankrotita üle elada

ILMA LEPINGUTASUTA. Tulemuseks on vähem niiskust kabiinis ja vähem udu autoklaaside siseküljel.Soovitame kord aastas vahetada ka kojamehi ning vahetuse ajastada just sügisesse, sest siis on tingimused palju nõudlikumad ja pori palju. Lihtsad nipid, kuidas jõulud ilma pankrotita üle elada. Kui selle ainega kõik ukseavas olevad kummitihendid üle töödelda ja aeg-ajalt talvel protseduuri korrata, siis ei külmu uks nii lihtsasti tihendite külge.Lukusula ei ole parim asi, mida lukkudesse lasta - see on ikka hädapärast sulatamiseks. Parim igas mõttes on niiskust imav kotike, mis on autos märkamatu, ei võta ruumi ja on lihtne kasutada.Paned sellise niiskusekoguja näiteks esiistme alla ning võtad kord nädalas tuppa kaasa, et kogunenud niiskus tubase soojusallika peal ära kuivatada. Hea uudis on see, et enamikel juhtudel on need probleemid ennetatavad või vähemalt leevendatavad. „Eraisikuna ei teki mul ka tunnet, et tahaksin seda muuta, sisestan selle üks kord oma seadmesse, ega viitsi seda rohkem kusagile toksida,“ tõi Tankler näite sellest, kuidas teenusepakkuja saab inimkäitumist mõjutada. „Paljudel ettevõtetel on kodulehel kõikide töötajate kontaktid ning põhjalik ülevaade ettevõttest, minul tekib küsimus, et miks seda vaja on,“ lisas ta. „Kasutajale öeldakse, et ta käis pornosaitidel ning see on lindistatud ning kui ta kaaperdajale ei maksa, saadab ta salvestused kõikidele tema kontaktidele,“ rääkis Tankler. „Eestis on olemas mitu ettevõtet, kes pakuvad internetis võimalust end testida – tuleb täita küsimustik tehnilise poole ning töötajatele seatud regulatsioonide kohta ning saad teada, kui hea su teadlikkus küberturvalisusest on,“ märkis ta. Kinni jäätunud uksed, lukud ja udused klaasid on vaid mõni näide ebamugavustest, mis kaasnevad autosõiduga niipea kui termomeeter nulli ja allapoole kukub. Kui sõit viib linnast välja, paki autosse puksiirköis ja väike labidas - lumehangest välja saamiseks hädavajalikud asjad.Kui helkurvestid on vahepeal autost kaduma läinud, siis organiseeri need autosse tagasi.

Lihtsad nipid, kuidas vannitoas korda hoida - Kodustiil

. „Kui ma tellin koju tagava karbi, siis nüüd on seal peal kleepsuga keerulisem parool ja see on igal ruuteril erinev,“ rääkis ta. Parem on aga ennetada ja kasutada lukumääret. „Veel hiljuti olid kodudes võrgud paroolivabad ning tihti kasutati neid ka ettevõtte asjade ajamiseks, täna ei tule keegi selle peale, et jätab oma ruuteri ilma paroolita,“ rääkis Kärsna. Oksiid teadupoolest elektrit ei juhi ja kui klemmid on hoolitsemata, oksüdeeruvad nad varem või hiljem. Inimestele piirangute seadmise osas tõi Kärsna näite, et Telia on andnud oma töötajatele soovituse mitte jagada oma töömeili aadressi eraasjades.Mis puudutab telefoniga seotud ohtusid, siis seal on sageli inimese töö ja eraelulised tegevused rohkem seotud. „Osad riigiettevõtted pakuvad selle vältimiseks eraldi töötelefoni,“ pakkus ta lahenduse.

Võib ka üldse mitte midagi teha, aga siis ei ole suurte külmadega ukse käepidet katki rebides kedagi peale iseenda süüdistada.Lukkude ja tihendite määrimine ei tohiks küll kellelgi üle jõu käia. See näeb ette, et avalikest äriregistritest otsitakse välja ettevõtte juhi andmed ning kui mingil viisil on õnnestunud saada ka sama firma raamatupidaja andmed, saadetakse viimasele juhi nimel kiri rahapalvega. „Eks küberhügieeni defineeritakse sõltuvalt ametipositsioonist erinevalt, osad ei anna mitte kunagi oma telefoni teistele kasutada, mõned on loobunud avaliku võrgu kasutamisest ning mõni käib internetis vaid küpsiseid lubamata,“ märkis Tankler. Kuna raamatupidajal on keeruline juhi otsuseid kahtluse alla seada, siis sageli õnnestub erinevaid summasid ka libakontodele välja meelitada.Kärsna lisas, et ohuallikad ei peitu ainult arvutis, vaid ka telefonis. „Võime oma töötajate teadlikkust tõsta, kuid alati jääb risk, et keegi teeb midagi teistmoodi,“ rõhutas ta. Silikooni saab nii spreipudelis kui ka pulgana. „Suurtel ettevõtetel, kelle puhul on tegemist tundlikke andmetega, tuleb mõelda, kuidas ligipääse tehniliselt kaitsta ja inimfaktor välistada – kokkuleppest, et teatud saitidel käimine on keelatud, ei pruugi piisata. Inimesed on altid ahvatlustele,“ nentis ta. Akuklemmimääre parandab kontakti aku klemmide ja autopoolsete juhtmete vahel ning kaitseb korrosiooni eest. Seotud lood:   Kui pole kontakti, ei liigu elekter piisavalt hästi kummaski suunas ja aku võib jääda alalaetuks. Vesti kasutamine pimedal ajal auto ümber toimetades ei peaks ühelegi täiskasvanule olema piinlik vaid elementaarne harjumus. „Esmapilgul tundub, et telefon on väike ja mälu vähe ning seal just kui ohtu pole, kuid kui minna rakendustesse, jäetakse salasõna maha, allalaetavad dokumendid salvestuvad samuti sinna,“ rääkis ta. Teinekord piisab ka sellest, kui on jäetud lihtsalt mulje, et inimest on jälgitud. „Siis ongi nii, et ühelt telefonilt loeb inimene töömeili ja teiselt isiklikku gmaili.“Oma küberturvalisuse hindamiseks on Kärsna sõnul aga mitu viisi. Vanad kojamehed ei pühi korralikult ja pigem kriibivad klaasi kogunenud mudapritsmeid edasi-tagasi nühkides. Lihtsad nipid, kuidas jõulud ilma pankrotita üle elada. „Mõnel kasutajal võib olla kehv parool ning selle kaudu suudetakse süsteemi sisse saada ja see kaaperdada,“ rääkis Tankler. „Tavakodaniku vaatest on tähtsad hea parool, isiklikesse seadmetesse uuenduste paigaldamine ning igasuguse saasta klikkimise vältimine,“ loetles ekspert elementaarseid küberhügieeni elemente.Kärsna soovitas ettevõtetel arvestada muuhulgas inimriskiga. Tõsi, ainult head kontakti andvatest klemmidest on vähe kasu kui sõidetakse ainult lühikesi otsi ja on palju külmkäivitusi.Kaubanduses on müügil erinevaid niiskusekogujaid. Veelgi parem uudis on see, et vajalikke liigutusi saab ka ise teha.Muidugi võib minna autoteenindusse ja lasta seal auto talveks ette valmistada..

Jäta meelde! Lihtsad nipid, mis teevad reisimise palju.

. „Osapooled lepivad tehingu tingimustes omavahel kokku ja siis võtab häkker vestluse üle,“ jagas Tankler oma teadmisi meilikontode kaaperdamisest. Kriibitud klaasiga sõita on ohtlik, eriti talvel, kui päike on madalal ja nähtavus niigi halb.Ja lõpetuseks viska pilk peale autos olevale varustusele. „Sisuliselt tekitab häkker olukorra, kus mõlema poole vastused hakkavad tulema temale ning kuna mõlemad osapooled usaldavad parterit, ega pane tähele, et meili nimi võib olla natuke muutunud

Kommentit