Luuter ringi 1 Pärnu

aastast alates on majas asunud Joh. aastal pärnu ärimehed, kes asutasid Pärnu Kirjastuse Ühisuse ja majaga kaasnenud krundile ehitasid uue trükikoja Pärnu Päevalehe trükkimiseks. Samal ajal oli seal veel Pärnu Kaupmeeste Kodu einelaud, kus olid rikkalikult saadaval hommiku-, lõuna- ja õhtueined. Keldrikorrusel on asunud tehnik Tamme ehitus- ja puutöökoda. Tellimusi täideti nii tööstuse kui tellija materjalist. Juurdeehitusena on valminud uus trepikoda. Ameerikasse emigreerumise tõttu müüs ta trükikoja G. Vilunud jõud töötasid Jaansoo isiklikul juhtimisel.

Müüjaks oli Tartus elav dr P. aastast oli hoone omanikuks Franz Mathiesen. Hoone on olnud kasutusel nii elu-, kui ka äripinnana. Saksa okupatsiooni ajal oli see endiselt Pärnutrüki osakond. aasta novembris asus hoones kompvekitööstuse Divinia kauplus. Falkenbergi toiduainekauplus. Suija majja üle oma tööstuse Astor ning hakkas pakkuma kompvekke, suhkrusiirupit, kunstmett, likööriekstrakte ja äädikat. SMS raha tingimused. Maja lammutati Pärnutrükiks saanud trükikoja laiendamise käigus. Maja esimesteks omanikuks oli kingsepp Schmid. Luuter ringi 1 Pärnu. Majas tegutses ka nahavabriku osanik Michel Birnik. Einelauas pakuti õlut, veini ja karastusjooke. aasta algul kolis majja firma J. Luuter ringi 1 Pärnu. aastal likvideeriti hoones trükikoda AS Trükk ja hoone lammutati. Pärast okupatsioonivõimude vahetumist jätkas trükikoda tegevust. Algusest peale oli kasutusel ka hoone avar keldrikorrus. aastast on andmeid ka Natalie Jaansoo pesutöökojast, mis oli sellel ajal Pärnu suurim. aasta suvel sai ta linnavalitsuselt loa avada sealsamas pagaritööstuse. Vali parim 1400 euro väärtuses kiirlaen 2 aastaks. aastal reklaamiti majas asuvat väikekaupmeeste ühingu einelauda.

Luutar ringi 1 Pärnu - Laenud Eestis

. Pärnus hakkas Glück valmistama ja parandama pehmet mööblit, hobuseriistu ning vankrite ja saanide polsterdusi. Pärast riigistamist anti trükikojale nimeks Pärnutrükk. Varasematest üürnikest on teada eraadvokaat G. Kui Pärnust sai oblastilinn, muudeti ajalehe nimi Pärnu Kommunistiks. Jürvetson-Jürimäe trükkis ka nii ühe- kui ka mitmevärvitrükis blankette, kuulutusi ja programme. Nüüdseks on hoone põhjalikult renoveeritud. Erkmann-Lage jalanõudetööstus. Nii ühingu liikmetele kui võõrastele oli sissepääs tasuta. Glück leidis paremad ruumid Nikolai tänaval, kus asus hiljem aastaid sadulsepa töökoda.

Ringi 1 | LVM Kinnisvara - Tallinn, Tartu, Pärnu, Kuressaare

. aasta sügisel kolis Pärnu Postimehe toimetus Rüütli tänavale. aastal katsetas hoones trükikoda pidada Georg Madisson ning jõudis toimetada ja trükkida neli numbrit ajalehte Pärnu Sõnumid. aastal ilmunud ajalehekuulutuse põhjal on see juba endine Mathieseni maja. aastal, kui temast sai jälle Pärnu Postimees. Trükikojaga tuli kaasa ka ajalehe Vaba Maa Pärnu väljaande toimetus, sest Jürvetson-Jürimäe oli ajalehe toimetaja. aasta algul võttis einelaua juhtimise üle uus ökonoom A. Tööstus oli spetsialiseerunud meestepesu valmistamisele. aastast asus majas tehno-keemiatööstus SUMURUM, mis valmistas kärbsepüüdjaid, tõrvikuid ja pudelilakki. Hoone kaks põhikorrust olid ehitatud korteriteks. aastal reklaamisid end sel aadressil F. Kollist ja Ko nahaladu ja kontor

Kommentit