Tagasimaksmisel lisandub 1-eurone fikseeritud tasu.

Veski Trahter - Page 2 of 3 - Arensburg Boutique Hotel & SPA

. Enamik laenuvõtjaid ongi uued kliendid. Lennart Meri kavandatud Eesti Asumi asukohtadena nimetatud Vaivara, Luunja ja Ämari piirkondade kohta tellis KredEx kinnisvarabüroost Uus Maa turu-uuringu.

Viljandi palub pankadelt maksepuhkust - Eesti - Postimees.

. Sellist nõudmist, et laenu saab võtta kindlasti samast pangast, kus on konto ja kuhu laekub palk, ei esita enam ükski pank. Mujal pole uusi maju mõtet ehitada, sest suure hinnavahe tõttu vanadega eelistavad ostjad viimaseid. “Aga ma kahtlen pisut, kas intressimäär üksi on see näitaja, mille järgi panka valitakse.” Intressisõja puhkemisse Messimas ei usu. “Eluasemelaenu puhul võib eeliseks olla ka fikseeritud intress. Turunduskampaaniaks, milles klientidele eluasemelaenu võimalusi tutvustada, kogub pank aga alles hoogu. Ühispank ei kavatse lähiajal intresse üle vaadata. Oluline on ikkagi intress, millega laenuvõtja pangalt raha saab.” Künnapu sõnul on Krediidipanga eelis panga väiksus, mis lubab kliendile personaalsemalt läheneda. See on euro hind üleeuroopalisel rahaturul.

Expressraha kogemused ja arutleu. “Võib-olla on intressi alandamine pisut formaalne. Tagasimaksmisel lisandub 1-eurone fikseeritud tasu. Kuivõrd paindlikud ollakse laenu tagasimaksmisel, kuidas suhtutakse laenuvõtja soovi lepingutingimusi muuta,” loetleb Messimas olulisi tingimusi, mida pole võimalik kuivadesse numbritesse panna. “Kõige usaldusväärsematele ehk personaalpanganduse klientidele on Ühispanga eluasemelaenu baasintress sarnane Hansapanga omaga,” ütleb Ühispanga eralaenude arendusjuht Triin Messimas. “Määrav on ikkagi kliendisuhe, mitte ainult intress. Iga poole aasta järel arvestatakse intressimäär vastavalt Euribori muutumisele ümber.. Coop Pank AS. Laenu saamiseks ei pea tingimata olema Krediidipanga klient. Kõigis analüüsitud asukohtades on väga vähe kohalikke elanikke, kes tahaksid uut maja ehitama hakata. Hetkel me ei tahaks intressi uuesti alandada ning lähema paari kuu jooksul ei tohiks see muutuda.” Krediidipank langetas eluasemelaenu intressi samuti teisipäeval. “Praegu pole õige aeg sellele küsimusele vastata. “Meie intress on küll kõrgem, aga kliendipuudust pole. “Alati tasub küsida konkureerivat pakkumist,” toonitab Messimas. Kui paindlik on panga suhtumine kliendisse just temale parimate võimaluste otsimisel. Tihtipeale kardab laenuvõtja ujuvat intressi - mis see Euribor üldse tähendab ja mis sellega juhtuda võib. “Loomulikult oleme uutest klientidest huvitatud,” ütleb Krediidipanga laenuspetsialist Martin Künnapu. Uuring selgitas, et Noore Pere projekti edu sõltub oluliselt asukohavalikust. Lõviosa asumi asukatest tuleks paremate palkadega lähilinnadest ehk vastavalt Tartust, Narvast ja Tallinnast

Kommentit